Kalendář akcí

Májové putování okolím Modrých Hor

Termín: 20.5.2017 9:00:00 - 20.5.2017 18:00:00

Obec: Velké Pavlovice

Popis místa nebo adresa: start a cíl Ekocentrum Trkmanka, Velké Pavlovice   

Třetí květnovou sobotu jsme ve Velkých Pavlovicích a okolí připravili jeden z nejkrásnějších cyklovýletů po vinařských stezkách – Májové putování okolím Modrých Hor. Na kole nebo pěšky budou moci zdatní turisté i rodiny s dětmi zažít atmosféru jara mezi vinicemi, ochutnat vína zdejších vinařů i místní speciality. Cíl výletu bude v Ekocentru Trkmanka, kde bude připravena degustace vína a gastronomický program a oblíbené závěrečné losování cyklopasů o ceny. Večer budou moci účastníci navštívit koncert mužáckých sborů na Slunečné. 

Akce je otevřena široké veřejnosti, zdatným sportovcům i rodinám s dětmi. Účast si není nutné rezervovat předem. Stačí dorazit v sobotu 20. 5. 2017 na registraci do Ekocentra Trkmanka ve Velkých Pavlovicích (zaregistrovat se je možné v době mezi 9. a 11. hodinou) a vyrazit na trasu.

Připraveny jsou pro vás 2  trasy pro cyklisty a jedna pro pěší. Na jednotlivých trasách budou domluveny zastávky ve vinných sklepech a na zajímavých místech, kde můžete ochutnat místní produkty. Co kdo na zastávce vypije a sní, to si zaplatí, degustační vzorečky vín u vinařů stojí okolo 10 - 15 Kč. Každá zastávka bude otevřena po dobu cca 3 hodiny, takže si můžete rychlost absolvování trasy přizpůsobit svému tempu. Ať už jste z daleka či z blízka, nemusíte se bát, že se ztratíte, protože trasy budou dobře vyznačené mobilním značením.

Organizátor: Partnerství, o. p. s.

E-mail: eva.kvapilova@nap.cz

Telefon: 608 337 137

Web: www.stezky.cz/Majove-putovani-2017