PASOHLÁVKY


Kulturní a vinařské akce:
Místní zájmové organizace, sdružení a spolky připravují řadu kulturních akcí během celého roku. Již na začátku roku se zde koná Myslivecký ples, který je následován Tradičním Masopustem. Březen je spojen s Tradiční výstavou vín a na konci dubna se tu „pálí“ čarodějnice. V létě pak nechybí Tradiční anenské hody s dvoudenním průvodem stárků. Na podzim vládnou místní zábavě ženy se svými Babskými hody a s příchodem adventu se v obci rozsvěcuje vánoční strom. U této příležitosti se koná i Vánoční jarmark.
Největší „rušno“ je zde během hlavní letní sezóny, kdy se nejrůznější kulturní a sportovní akce odehrávají v nedalekém kempu ATC Merkur. Bohatý kulturní program v sobě ukrývá nejrůznější párty pod otevřeným nebem, dále koncerty a také sportovní exhibice. Pro malé návštěvníky je zde připraven program v podobě animačních programů, dětských divadelních představení a výtvarných dílniček. Nechybí ani každodenní promítání v letním kině.

Tradiční výstava vín
Český zahrádkářský svaz Pasohlávky všechny srdečně zve ke koštování několik desítek vzorků bílých, červených i růžových vín. Začátek akce je v 12.00 hod. K tanci, zpěvu a poslechu hraje cimbálová muzika.
Termín: březen
Místo: Sál kulturního domu
Kontakt: Petr Kadlíček, tel.: +420 722 951 959