ZÁJEČÍ


Kulturní a vinařské akce

Obec a místní zájmové spolky zde zaštiťují mimořádně pestrou a bohatou škálu kulturních událostí. Z letních kulturních akcí jmenujme zaječské Krojované hody nebo Svatovavřineckou neděli a soutěž v pečení koláčků.

Od roku 2014 v obci funguje vinařský spolek Vinaři Zaječí, který v obci propaguje vinařství a zdejší vinařské tradice, vinohradnictví, vinařské stezky a podporuje místní kulturu spolu s obcí pořádáním nejrůznějších akcí. Každoročně lákají místní i turisty na dvoudenní degustaci Zaječské otevřené sklepy v květnu nebo na svátek místních vinařů Zaječské mladé víno, který je vždy spojený s dobým jídlem a příjemnou zábavou.

Vinařství U Kapličky pořádá různorodé vinařské akce, ale i programy pro děti. V březnu můžete přijít ochutnat Francouzské speciality s archivními víny nebo navštívit Velikonoční košt vín neopomínající ani Velikonoční menu, Májový víkend a snoubení pokrmů s růžovým vínem, zářijové vinobraní Burčákové slavnosti, Slavnost mladých vín a Svatomartinské hody nebo Silvestr na Kapličce. Děti potěšíte dubnovými Čarodějnicemi na Kapličce nebo květnovým programem na Dětský den.

Vinařství Nosreti pořádá v jednu březnovou sobotu Tradiční košt vín nebo každý čtvrtek v červenci a srpnu Moravské večery s cimbálovou muzikou.